Radošās darbnīcas

Naujenes Novadpētniecības muzejs aicina piedalīties dažāda skolas vecuma bērnus izzinošās un radošās nodarbībās. Tā ir iespēja apmeklēt muzeja ekspozīcijas, iepazīt krājuma materiālus un tematiskās izstādes, papildināt Jūsu mācību iestādes vēstures un vizuālās mākslas stundās apgūto. Šajās nodarbībās bez priekšzināšanām skolēni, aktīvi līdzdarbojoties, no vienkāršām lietām pašu rokām var radīt mīļas un ikdienā noderīgas lietas. Pēc darbnīcas katrs var paņemt līdzi paša rokām veidoto darbu. Dažādām vecuma grupām tiek piedāvātas 5 radošās darbnīcas un nodarbības tautas lietišķās mākslas studijā.

Muzejā var apgūt vienu no senajām amatu prasmēm – apaļo lupatu tepiķīšu tamborēšanu [no 7 gadu vecuma]. No krāsainām auduma strēmelēm veidosim ikdienā noderīgu, košu krūzītes vai katliņa paliktni, ērtu paklājiņu.

  IMG_8005

Māla darbnīcā [no 4 gadu vecuma], var veidot savu pirmo mākslas darbu sīkplastikas tehnikā: māla laimes pogas, ziedus, figūriņas un dažādus suvenīrus. Piedāvājam arī dažādas tematiskas svētku darbnīcas: piemēram, Lieldienu un Ziemassvētku rotājumu  māla darbnīcu.

Stikla apgleznošanas darbnīcā [no 6 gadu vecuma] veidosim krāšņus ziedu motīvus, mīļu dzīvnieciņu attēlus, oriģinālas un atraktīvas krāsu un formu spēles, kas pat visvienkāršāko vāzi, glāzi vai krūzīti pārvērtīs brīnišķīgā mākslas darbā. Tos varēs izmantot kā vāzes, svečturus utt.

 

Iepriekšēja pieteikšanās visām darbnīcām ir obligāta. Dalības maksa: bērniem 2,00 EUR, pieaugušajiem4,00 EUR.  Nodarbības ilgums: 1 stunda. No 1.maija līdz 30.septembrim darbnīca darbojas no otrdienas līdz sestdienai. No 1.oktobra līdz 30.aprīlim darbnīca darbojas no pirmdienas līdz piektdienai. Darbnīcu vada muzeja vecākais speciālists Māra Kampāne [tel. 65431803; 25611268]

Apmeklējiet Naujenes Novadpētniecības muzeju, gūstiet pozitīvus iespaidus un bagātiniet māksliniecisko pieredzi. Būsiet mīļi gaidīti! Visas darbnīcas tiek organizētas Naujenes Novadpētniecības muzejā Skolas ielā 1, Naujenē un visi nepieciešamie materiāli pieejami uz vietas.

 

Share