Tautas atmiņu lāde

 Tradicionāli akcijas „Muzeju nakts” laikā Naujenes Novadpētniecības muzejs aizsāk nozīmīgus projektus. 2014. gadā kopīgi sāksim gatavoties Latvijas valsts 100 gadu jubilejai, turpmāko gadu laikā piepildot „Tautas atmiņu lādi” ar atmiņām par konkrētām Latvijas vietām un ar šīm vietām saistītiem notikumiem. Akcijas mērķis ir līdz 2018. gada novembrim savākt vienkopus pēc iespējas vairāk atmiņu, kurās parādās Latvijas vietvārdi un ar tiem saistīti notikumi, lai ar atmiņu palīdzību Latvijas kartē iezīmētu katru mūsu tēvzemes nostūri.

Rakstot savu stāstu jānorāda kādā novadā, pagastā un ciemā atrodas vieta, ar kuru ir saistītas atmiņas, savu vārdu, uzvārdu un vecumu. Visas atmiņas tiks krātas līdz Latvijas valsts 100 gadu jubilejai Tautas atmiņu lādē, kuru vērsim vaļā 2018. gadā. Atmiņas var būt dažādas. Atmiņu lādē vietas pietiks visām – gan tām, kurās cilvēki atminas kā bērnībā Daugavpils novada Naujenes pagasta Lociku ciemā kopā ar Buļu puišiem braukuši ar pašdarinātām ragavām no Mutuļu kalna, gan tām, kā Daugavpils novada Višķu pagastā tika izveidots pirmais sovhoztehnikums Latvijā…

Kā var iesaistīties projektā?

  • Ikkatrs tiek aicināts uz Naujenes Novadpētniecības muzeja „Atmiņu darbnīcu”. Te lielās atmiņu lādes piepildīšanā var piedalīties uzrakstot savas atmiņas ar spalvaskātu un tušu.
  • Var sūtīt savas atmiņas uz e-pastu naujenesmuzejs@inbox.lv
  • Var uzrakstīt mājās un atvest braucot ekskursijā uz Naujenes Novadpētniecības muzeju vai „Slutišķu vecticībnieku māju”
  • Var atsūtīt ar Latvijas pasta starpniecību

Atmiņas var būt datordrukā vai rokrakstā.

 

IMG_0395  ???????????????????????????????

Share