Muzeja VIRTUĀLĀS izstādes

1. Izstāde “KRAUJĀ PIE DAUGAVAS”  https://ieej.lv/3fQ9b

Izstādē var iepazīt Hoftenbergas muižas īpašnieka Mariana Gvidona Ludviga Šahno [1870-1922] personību, Hoftenbergas muižas, kā arī Kraujas ciema [Augšdaugavas novads, Naujenes pagasts] apbūves veidošanās vēsturi un gūt ieskatu lielākās organizācijas – Latvijas Republikas Meliorācijas un ūdenssaimniecības ministrijas Daugavpils pārvietojamās mehanizētās kolonnas Nr. 9 izaugsmes vēsturē.
 

2. Mākslinieces Ģertrūdes Zeiles izstāde https://ej.uz/1akc

Virtuālā izstāde ietver divu izstāžu telpu apmeklējumu, kur sākumā ir plašs biogrāfisks stāsts par  mākslinieci Ģertrūdi Zeili un viņas ģimeni. Otrā telpa atvēlēta Ģertrūdes Zeiles mākslas darbiem. Gleznās ir Latgales zemes krāsu spēks un pašas dzīves izdzīvotais – ticība, mīlestība un cerība. Virtuālās izstādes centrālo vēstījumu pauž mākslinieces portretu sērija – tēva un mātes portrets „Mūžu nodzīvoja”, „Māsas portrets”, „Pašportrets”, „Vectēvs”.

3. ZIEMASSVĒTKU UN JAUNGADA ATKLĀTŅU VIRTUĀLĀ IZSTĀDE https://ej.uz/qvsb
 
Šajā izstādē aplūkojamas Ziemassvētku un Jaunā gada apsveikuma atklātnes, kuras tēlniece Valentīna Zeile saņēmusi no vecākiem, radiem un tuviem draugiem: aktieriem Ēvalda Valtera, Kārļa Sebra, Mihaila Hižņakova, rododendru selekcionāra Riharda Kondratoviča, literatūras un mākslas zinātnieka Pētera Zeiles un citiem.
4. PROJEKTAM ENI-LLB-1-216 “SENO AMATU JAUNĀ DZĪVE” VELTĪTA VIRTUĀLĀ IZSTĀDE  https://ej.uz/yn65

Virtuālās izstādes 55 planšetēs ir informācija par projekta “Seno amatu jaunā dzīve” norisi. Ar foto stāsta starpniecību var ielūkoties projekta darba grupu, “Amatnieku pilsētiņas”, “Amatnieku universitātes”, etnogrāfiskās nometnes “Etnovasara”, etnogrāfiskās ekspedīcijas un muzejpedagoģiskās programmas “Tradicionālās amatu prasmes Latgales zemnieka sētā” norisēs.

 
 
Share