Datu bāze “NOVADNIEKS”

2012. gadā Naujenes Novadpētniecības muzejā tika uzsākta datu bāzes „Novadnieks” veidošana, lai apzinātu un popularizētu Augšdaugavas novada cilvēku mūža gājumu un ievērojamāko personību veikumu. Naujenes Novadpētniecības muzejā tiek vākti un pierakstīti mutvārdu dzīvesstāsti, piemiņas lietas (fotogrāfijas, sadzīves lietas, mākslas priekšmeti, utt.), kas saistītas ar ievērojamu personību dzīvi un darbu Augšdaugavas novadā. Pašlaik datu bāzē ir vairāk nekā 170 ieraksti.

Augšdaugavas novadā darbojušās dažādu tautību personības, kam ir bijusi nozīmīga loma vēsturiskajos procesos ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas mērogā: dzimtkungu Plāteru dzimtas pārstāvji, vācbaltu arhitekts V. Neimanis, 20. gs. ievērojamākais latviešu rakstnieks Rainis, tēlniece V.Zeile, gleznotāja G.Zeile u.c. Šo zemi senatnē pārstaigājuši karavadoņi un karaļi, vienkārši darba darītāji, sava amata meistari, vai arī Latgalē saka vienkārši – „lobs cilvāks” (latv. val. – labs cilvēks). Tās ir personības, savā garā stipras, kuru talants un darbi cauri laikiem spēj nest cilvēciskās un mūžīgās vērtības, kas aktuālas arī XXI gadsimtā.

Aicinām ikvienu interesentu piedalīties datu bāzes veidošanā- dalīties ar atmiņām, personīgo arhīvu dokumentiem, sniegt informāciju par ievērojamiem cilvēkiem!

VIRTUĀLĀS IZSTĀDES PAR IEVĒROJAMIEM NOVADNIEKIEM

  1. Mihails Jermolajevs https://ej.uz/rujc
  2. Anfims Udovs https://ej.uz/c5xp
  3. Lavrentijs Mihailovs https://ej.uz/qc84
  4. Pīters Līpeņš https://ej.uz/w8ve
  5. Bogdans Šahno  https://ej.uz/n712
Share