Ekskursiju maršruti

EKSKURSIJU PIEDĀVĀJUMS 2019. GADĀ

(ar gida pakalpojumiem latviešu, krievu un latgaliešu valodā)

1) Ekskursija Naujenes Novadpētniecības muzejā “Daugavpils novada pērles” (40 min. – 1 stunda)

  • V. Zeiles mākslas ekspozīcija “Latgales parīziete Valentīna Zeile”
  • atklātais mākslas priekšmetu krājums “Valentīnas Zeiles darbnīca”
  • dabas ekspozīcija “SirdsDaugava”
  • vēstures ekspozīcija “Poļu kultūras mantojums Daugavpils novadā”
  • etnogrāfijas ekspozīcijas “Turīga zemnieka istaba”
  • etnogrāfijas ekspozīcija “Skovorda, ližeika, kačerāgs i citi štrumenti”
  • biogrāfiskā izstāde par Zeiļu dzimtu “Dzimtas mantojums”
  • Tematiskā V.Zeiles darbu izstāde no muzeja krājuma “Saruna”
  • izstāde “Naujenes pagasta vēsture” [no 2019. gada maija]
  • izstāde “Šūsim pašas” [no 2019. gada maija]

Ekskursiju ir iespējams apvienot ar radošo darbnīcu vai muzejpedagoģisko nodarbību.

 DSC_0038 Ugunsjoslu krustojumā 1914-1918 

 2) “Augšdaugavas noslēpumi”  (2,5 – 4  stundas)

Tūrsima maršruts izveidots lai iepazītu īpaši aizsargājamās dabas teritorijas “Augšdaugava” un dabas parka “Daugavas loki” floru un faunu. Tūrisma maršrutā iekļautas skaistākās  apskates vietas: Naujenes Novadpētniecības muzejs,  Livonijas ordeņa Dinaburgas pils makets, atjaunotais Vasargališķu skatu tornis,  Markovas izziņas taka  un Slutišķu vecticībnieku sādža (ar ekspozīciju “Slutišķu vecticībnieku lauku sēta”). Gida pakalpojumi maršrutā “Augšdaugavas noslēpumi”grupai no 1 līdz 10 cilvēkiem izmaksās 18,00 EUR, grupai no 11 līdz 35 cilvēkiem izmaksās 28,oo EUR.  Darbojas vienotā ieejas biļete Naujenes Novadpētniecības muzejā un ārpusmuzeja ekspozīcijā “Slutišķu vecticībnieku lauku sēta”.

 ???????????????????????????????  _DSC0644

 3) “Poļu kultūras mantojums Daugavpils novadā” (1,5 – 2 stundas)

Tūrisma maršruts izveidots, lai iepazītu poļu kultūras mantojumu Naujenes pagastā. Tūrisma maršrutā ietilpst Naujenes Novadpētniecības muzeja un Sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcas apmeklējums, pastaiga pa Juzefovas parku. Gida pakalpojumi maršrutā grupai no 1 līdz 10 cilvēkiem izmaksās 9,00 EUR, grupai no 11 līdz 35 cilvēkiem –  14,00 EUR.

  

4) “Pusdienās pie turīgiem vecticībniekiem” (2 stundas)

Tūrisma maršruts izveidots, lai iepazītu vecticībnieku kultūras un kulināro mantojumu. Tūrisma maršrutā ietilpst Naujenes Novadpētniecības muzeja, Slutišķu sādžas  un ārpusmuzeja ekspozīcijas “Slutišķu vecticībnieku lauku sēta” apmeklējums. Ekskursijas laikā  ir iespēja izbaudīt vecticībnieku kulināro mantojumu Slutišķu vecticībnieku lauku sētas pagalmā, labiekārtotās nojumēs. Ekskursiju jāpiesaka Daugavpils novada tūrisma attīstības aģentūrā “TAKA” pa tel.: +371 654 76748; +371 29431360.  Ekskursijas cena 10,00 EUR/ 1 cilv.  Apmeklētājiem ir iespēja izmantot „Slutišķu vecticībnieku lauku sētas” teritorijā esošās nojumes savu pasākumu organizēšanai [5 EUR/ par 1 pasākumu]

 2daa62919a577841a6cce38f521f7e040f92e316 1782522_1021304024554614_3232660657671518713_o  12038501_1021312757887074_7614821262566184129_n

5) “Slutišķu noveles” (1 stunda)

Tūrisma maršruts izveidots, lai iepazītu  “Slutišķu vecticībnieku  sādžas” pamatvērtības  –  saglabājušos ciema apbūvi un vecticībnieku kultūras mantojumu ekspozīcijā “Slutišķu vecticībnieku lauku sēta”. Maršruts izvietots dabas parkā “Daugavas loki”. Ekskursijas laikā apmeklētāji gida pavadībā apskatīs Markovas kapsētu, Slutišķu viduslaiku kapsētas un apmetnes vietu, ekspozīcijas “Vecticībnieku dzīvojamā māja” un “Zirgvilkmes darbarīki Daugavpils novadā”. Plaša informācija par ciema vēsturi un vecticībnieku kultūru, kā arī dažādas virtuālās izstādes pieejamas 2 LED displejos ekspozīcijās. Sētas pagalmā uzstādīti informatīvie stendi, kuri sniedz informāciju par Slutišķu sādžu, tās vēsturi un cilvēkiem. Uz vietas var saņemt aktuālu tūrisma informāciju, apmeklētājiem pieejams bezvadu internets.

 Atpakaļceļā varēs apmeklēt labiekārtotu atpūtas laukumu “Latgales sēta”, pastaigāt Daugavas krastā. Gida pakalpojumi maršrutā grupai no 1 līdz 10 cilvēkiem izmaksās 4,50 EUR, grupai no 11 līdz 35 cilvēkiem izmaksās 7,00 EUR. Apmeklētājiem ir iespēja izmantot „Slutišķu vecticībnieku lauku sētas” teritorijā esošās nojumes savu pasākumu organizēšanai [5 EUR/ par 1 pasākumu]. Darbojas vienotā ieejas biļete, kuru iegādājoties būs iespēja apmeklēt gan ekspozīciju „Slutišķu vecticībnieku lauku sēta”, gan muzeja ekspozīcijas un izstādes Skolas ielā 1, Naujenē.

_DSC0644 _DSC0668 12033166_1021311954553821_8034870055569387962_n

 6) “Atver muzeju vārtus!”

Naujenes Novadpētniecības muzejs ir iekļauts tūrisma maršrutā “Atver muzeju vārtus!”. Latgales plānošanas reģions aicina tūristus atvērt Latgales, Polockas un Utenas muzeju vārtus un iepazīt kultūrvēsturiskā mantojuma vērtības, ko saudzīgi glabā visu triju valstu pierobežas reģionu muzeji! Tieši muzeji ir vieta, kas mūs sirsnīgi aicina ne vien izzināt savas valsts vēsturi, apzināt savas saknes un identitāti, bet arī labāk iepazīt kaimiņus!

Informācija par maršrutu
Maršruts:  Rugāji – Balvi – Susāju pagasts – Viļaka – Upīte – Baltinava – Ludza – Bērzgale – Rēzekne – Sakstagals – Viļāni – Malta – Preiļi – Vārkava – Naujene – Polocka – Daugavpils – Utena.

Veids: kompleksais tūrisma maršruts, kas piemērots ceļošanai ar automašīnu un pieredzējušiem velosipēdistiem.  Alternatīva: maršrutu veido 6 posmi. Tas sastādīts tā, lai ceļotāji, pēc paša vēlmēm un ieskatiem, to jebkurā punktā varētu gan uzsākt, gan arī noslēgt. Kopējais garums: ~ 820 km. Grūtības pakāpe: Latgalē, Vitebskas apgabalā, Aukštaitijā: autovadītājiem – viegla, velobraucējiem – vidēja. Papildus informācija: maršrutā iekļauta informācija par tūristu mītnēm, ēdināšanas vietām, tūrisma informācijas centriem u.c. Der zināt: visu nepieciešamo papildus informāciju, kas saistīta ar ceļošanu šajā maršrutā, var saņemt tūrisma informācijas centros.

Maršruta ietvaros Naujenes Novadpētniecības muzejs piedāvā iepazīties ar Naujenē dzimušās tēlnieces Valentīnas Zeiles (Parīze, Francija) mākslas galeriju un atklāto mākslas priekšmetu krājumu, iepazīt dabas parka „Daugavas loki” dabu, Daugavas zemūdens pasauli dabas ekspozīcijā „SirdsDaugava”. Seno sadzīves un darbarīku kolekcija ir apskatāma etnogrāfijas ekspozīcijās „Turīga zemnieka istaba” un „Latgaliešu sadzīves priekšmeti un darbarīki”. Daugavpils novada vēstures ekspozīciju veido 19.gs. otrās puses un 20.gs. oriģinālie sadzīves un sakrālie priekšmeti. Muzejā var iepazīt vecticībnieku un katoļu sakrālo mantojumu, poļu kultūras mantojumu. Radošo darbnīcu telpā jebkurš apmeklētājs var iesaistīties Ginesa rekorda tapšanā, veidojot Lielo Augšdaugavas   musturdeķi vai piepildot Tautas atmiņu lādi. Bērniem un pieaugušajiem tiek piedāvātas apaļo tepiķīšu, klūgu pīšanas un māla un pankūku radošās darbnīcas.

Vairāk informācijas par maršrutu “Atver muzeja vārtus!” 4 posmu, kurā ir iekļauts Naujenes Novadpētniecības muzejs un par citiem muzejiem: http://latgale.lv/lv/regionalie_projekti/museum_gateway/atver_muzeja_vartus#4posms
Atver_museju_vartus n-9758

 7) Daugavpils novada zelta loks. Slutišķi –  Vecpils – Juzefova – Naujene

Daugavpils  novada zelta loka Slutišķu -Naujenes posmā ietilpst Slutišķu vecticībnieku sādžas apmeklējums, iepazīšanās ar ekspozīcijām “Vecticībnieku dzīvojamā māja” un “Zirgvilkmes darbarīki Daugavpils novadā”, uzkāpšana atjaunotajā Vasargališķu skatu tornī, atpūtas parka “Stalkers”, Dinaburgas pils maketa, Sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcas un  Naujenes Novadpētniecības muzejs apmeklējums, kā arī pastaiga pa Juzefovas parku. Gida pakalpojumi maršrutā “Daugavpils novada zelta loks” grupai no 1 līdz 10 cilvēkiem izmaksās 18,00 EUR, grupai no 11 līdz 35 cilvēkiem izmaksās 28,oo EUR.  Darbojas vienotā ieejas biļete Naujenes Novadpētniecības muzejā un ārpusmuzeja ekspozīcijā “Slutišķu vecticībnieku lauku sēta”

Vairāk informācijas: http://www.visitdaugavpils.lv/lv/daugavpils-novada-zelta-loks-0

   _DSC0749 SLUTISHKI

8) Livonijas ordeņa Dinaburgas mūra pils (1 stunda)

Tūrisma maršruts izveidots, lai iepazītu Livonijas ordeņa Dinaburgas mūra pils vēsturi. Ekskursijas laikā gida pavadībā tiek apmeklēta viena no dabas parka “Daugavas loki” pastaigu takām, ejot pa kuru var aplūkot Vecpils pilskalnu, Dinaburgas pils maketu proporcijās 1:40,  kā arī saglabājušās 13. gs. pils drupas un bijušo Vecpils kapsētas vietu.  Tūristiem ir pieejams labiekārtots “Bruņinieku laukums”, kurā var organizēt pikniku, spēles u.c. aktivitātes. Dinaburgas pils atrodas Daugavas labajā krastā, apmēram 18 km augšpus Daugavpils. Aicinām iepazīties ar Livonijas ordeņa Dinaburgas mūra pils senlietām Naujenes Novadpētniecības muzeja dabas ekspozīcijā “SirdsDaugava” skolas ielā 1, Naujenē.

  dinaburgas-pilsdrupas-un-pils-makets-dsc0471

9)  Vasarģelišķu skatu tornis

Lai saglabātu unikālu Daugavas augšteces senleju ar visām ainavas īpatnībām, vērtīgiem dabas kompleksiem, kā arī likvidētu Daugavpils HES celtniecības gaitā dabai nodarītus postījumus, Latvijas PSR Ministru Padome ar 1990. gada 8. februāra lēmumu Nr. 25. izveidoja Aizsargājamo ainavu apvidu „Augšdaugava” un dabas parku “Daugavas loki”. Vasargelišķu skatu tornis atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un ir viens no pupulārākajiem tūrisma galamērķiem. No torņa paveras brīnišķīga ainava uz Daugavas meandriem: Butišku, Rozaļišku un Ververu loku. No torņa redzamais Rozališku loks bija attēlots uz Latvijas Republikas 10 latu naudas zīmes. Vasarģelišķu skatu tornis tika renovēts 2015. gadā, ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu projekta  “Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās. II kārta” ietvaros.  Pēc atjaunošanas torņa augstums ir 20 metri.  2015. gada 19. novembrī skatu tornis atklāts apmeklētājiem pēc renovācijas. Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektore Sandra Bērziņa teica: “Lai akcentētu Daugavas loku unikalitāti, šī objekta esamību UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā, par Vasargelišķu torņa atklāšanu esam izvēlējušies valsts svētku laiku. Jaunais tornis ir sava veida dāvana visiem dabas parka “Daugavas loki” apmeklētājiem un Daugavpils novadam Latvijas dzimšanas dienā”.

maxresdefault 64_big

Share