Muzejpedagoģiskās programmas un lekcijas

MUZEJPEDAGOĢISKĀS NODARBĪBAS

2020. gadā Naujenes Novadpētniecības muzejs aicina piedalīties skolēnus 2 muzejpedagoģiskās nodarbībās. Tā ir iespēja apmeklēt muzeja ekspozīcijas, iepazīt krājuma materiālus un tematiskās izstādes, papildināt vēstures un vizuālās mākslas stundās apgūto.

Muzejpedagoģiskā nodarbība „Latgales parīziete Valentīna Zeile” [1. -12. klase] iepazīstina ar Naujenes Novadpētniecības muzeja mākslas ekspozīciju „Latgales parīziete Valentīna Zeile”, atvērto krājumu “Valentīnas Zeiles darbnīca” un izstādi „Dzimtas mantojums”, Latvijas tēlniecības spožo meistari Valentīnu Zeili. Pēc iepazīšanās ar videodemonstrējumu, kā V. Zeile veido skulptūras, katrs varēs iepazīt savas veidošanas spējas, sajust māla dziedinošo spēku un veidot māla figūriņas. Pēc darbnīcas katrs var paņemt līdzi paša rokām veidoto darbu. 

IMG_0121 IMG_0079 IMG_0015

Muzejpedagoģiskās nodarbības „Pankūku darbnīca” norisinās etnogrāfijas ekspozīcijā „Skovorda, ļižeika, kačerāgs i citi štrumenti”. Varēsiet iepazīt seno latgaliešu ēdienu gatavošanas tradīcijas, sadzīvē izmantotos traukus un priekšmetus, pagatavot mīklu, cept pankūkas uz lauku krāsns un izgaršot Latgales viesmīlību.

 1782522_1021304024554614_3232660657671518713_o 

Nodarbības ilgums: 1 stunda Iepriekšēja pieteikšanās visām darbnīcām ir obligāta. Dalības maksa: 1,00 EUR. Būsiet mīļi gaidīti! Visas darbnīcas tiek organizētas Naujenes Novadpētniecības muzejā Skolas ielā 1, Naujenē un visi nepieciešamie materiāli pieejami uz vietas. 

LEKCIJAS

Naujenes Novadpētniecības muzejs Latvijas simtgadi sagaidot piedāvā lekciju ciklu „Daugavpils novads Latvijas simtgadē: likteņskaitļi”, kurā stāstīsim par personībām un vēsturē nozīmīgiem notikumiem, kā tie atbalsojās Daugavpils novada politiskajā, kultūras un ekonomiskajā dzīvē.

Četras lekcijas ir veltītas mūsu novadniecei – medaļu māksliniecei Valentīnai Zeilei: „1937: Latvijas tēlniecības personība – medaļu māksliniece V. Zeile”,„1971: Āfrika manā sirdī”, „1982: Latvija – Francija; Latvijas māksla Parīzē”, „1996: V. Zeiles darbu „atgriešanās” Naujenē”. Tā ir iepazīšanās ar Naujenes Novadpētniecības muzeja tēlniecības darbu kolekciju un intriģējošs stāsts par mākslinieces personību, liktenīgo ceļojumu uz Āfriku, par māksliniecei nolemto ceļu uz Parīzi un iekļaušanos Francijas mākslas vidē.

Mērķauditorija: 1.-12.klašu skolēni. Nodarbības ilgums: 1 stunda. Iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta.

Livonijas ordeņa viduslaiku bruņinieku Dinaburgas pils vēstures lappusēs ieskatīsimies lekcijā „1275: Dinaburgas pils; Latvijas otrās lielākās pilsētas – Daugavpils pilsētas dibināšana” un varēsim apmeklēt pils vēsturisko atrašanās vietu –  Dinaburgas pilskalnu.

Mērķauditorija: 1.-12.klašu skolēni. Nodarbības ilgums: 1 -2 stundas. Iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta

Lekcijas „1986: Daugavpils HES celtniecība; Slutišķu sādžas kultūrvēsturiskais mantojums” un „1991: Barikādes; Latvijas kinoleģenda – A. Slapiņš” ļaus ieskatīties mūsu tautas atmodas ceļā uz Latvijas valsts atjaunošanu, par vērtībām, kas iznestas caur sāpēm un saglabātas, par idejiski stipriem cilvēkiem.

Mērķauditorija: 5.-12.klašu skolēni. Nodarbības ilgums: 1 -2 stundas. Iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta

Latviešu tautas izdzīvošanas māksla izsūtījumā, zaudētas mājas, bērnības rūgtā garša svešumā, svešas varas šķirti likteņi un neaizmirstamas atmiņas ir apkopotas lekcijās „1941: Latvijas inteliģences deportācijas [mākslinieces S. Linartes bērnības atmiņu stāstījums]” un „1949: iedzīvotāju deportācijas Latvijā un Daugavpils novadā”.

Mērķauditorija: 5.-12.klašu skolēni. Nodarbības ilgums: 1 stunda. Iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta

Lekcijas var papildināt ar izzinošām ekskursijām Naujenes Novadpētniecības muzejā un dabas parkā „Daugavas loki”. Būsiet mīļi gaidīti! 

IMG_0132 DSC_0001 

   IMG_0077  IMG_0093

 

Share